На кафедрі кібербезпеки та захисту інформації факультету інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка 05-06 квітня 2018 року відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми кібербезпеки інформаційно-телекомунікаційних систем».

У зазначеному науковому заході прийняли участь науковці, науково-педагогічні працівники, представники підприємств, установ та організацій різних форм власності, основним профілем наукової та практичної діяльності яких є саме напрям кібербезпека. Серед присутніх учасників конференції були: іноземні гості (Грузія, Ізраїль, Польща); представники Міністерства освіти та науки України; різних державних установ і відомств, а також провідних вищих навчальних закладів міст України (Дніпро, Київ, Львів, Одеса, Харків, Чернівці).

Відкрив конференцію декан факультету інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У своїй промові він підкреслив особливу важливість проведення зазначеного заходу з точки зору швидкого і всебічного розвитку інформаційних технологій та актуальності захисту інформаційних ресурсів у різних сферах життя суспільства.

На пленарному засіданні при обговоренні актуальних проблем кібербезпеки інформаційно-телекомунікаційних систем було заслухано 28 доповідей. Кожен із доповідачів висвітлював конкретну науково-практичну проблематику, яка є актуальною у притаманних їм сферах діяльності.

Наступного дня відбулося продовження конференції у вигляді секційних засідань: «Науково-технічні та практичні аспекти створення та використання засобів безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем» та «Методи, засоби та заходи управління інформаційною безпекою». На обох секціях було продовжено заслуховування та обговорення нагальних питань створення та використання засобів безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем, а також управління інформаційною безпекою.

Підсумовуючи результати проведення наукового заходу, слід підкреслити, що під час проведення конференції було заслухано та обговорено понад 50 доповідей високого рівня підготовки. Крім того, гостями конференції було відзначено ґрунтовність та актуальність доповідей студентів кафедри кібербезпеки та захисту інформації, серед яких деякі були зроблені англійською мовою.

Таким чином, під час роботи конференції її учасниками були запропоновані нові підходи щодо вирішення проблем кібербезпеки інформаційно-комунікаційних систем, що і було основною метою проведення даної конференції.