Новини

PCSITS 2022! V Міжнародна наукова-практична конференція “ПРОБЛЕМИ КІБЕРБЕЗПЕКИ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ”

Шановні науковці, викладачі, докторанти, аспіранти та студенти!

Запрошуємо Вас 27-28 жовтня 2022 року взяти участь у V МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “ПРОБЛЕМИ КІБЕРБЕЗПЕКИ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ” (PCSIТS)

НАПРЯМКИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

  • СЕКЦІЯ 1. Науково-технічні та практичні аспекти кібербезпеки інформаційних технологій.
  • СЕКЦІЯ 2. Методи, засоби та заходи менеджменту інформаційної безпеки.

ВАЖЛИВІ ДАТИ

  • Термін подання матеріалів – до 25.09.2022 р.
  • Обробка та рецензування матеріалів – до 26.09.2022 р.
  • Рішення про включення матеріалів у програму конференції – до 27.09.2022 р.
  • Термін сплати організаційного внеску – до 27.09.2022 р.

Матеріали до конференції

День відкритих дверей факультету інформаційних технологій

День відкритих дверей факультету інформаційних технологій

Шановні абітурієнти, запрошуємо вас на День відкритих дверей факультету інформаційних технологій, який відбудеться 19.05.2022 року о 14:00 у форматі Zoom конференції.

Посилання на онлайн-конференцію: https://zoom.us/j/4263476258?pwd=SVNYOTZwL1luREVwWmIyWVhZS3RGUT09
Ідентифікатор: 4263476258
Пароль: 177837

Запрошення на відкрите заняття

Оголошення щодо відкритого заняття 14.04.2022 року відбудеться відкрите лабораторне заняття асистента кафедри кафедри кібербезпеки та захисту інформації Бігдана А.М. для студентів підгрупи КБ-31-2 3 курсу (бакалавр) освітньої програми “Кібербезпека”, з дисципліни “Безпека банківських технологій” на тему: «Розробка політики інформаційної безпеки банківської установи».

Початок: 9:00
Посилання: https://bit.ly/3O8DLFg

Перенесення Міжнародної науково-практичної конференції PCSITS

Шановні науковці, викладачі, докторанти, аспіранти та студенти!

В цей важкий для нашої держави час, колектив кафедри кібербезпеки та захисту інформації, щиро вірячи в перемогу України над російським окупантом, приймає рішення щодо перенесення дати проведення V МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ “ПРОБЛЕМИ КІБЕРБЕЗПЕКИ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ” (PCSIТS) на 27-28 жовтня 2022 року.

Чекаємо на майбутню зустрічі з Вами.

Слава Україні! Смерть ворогам!

Звіт конференції IT&I 2021

Звіт конференції IT&I 2021

01-02 грудня 2021 року була проведена VIII Міжнародна конференція «Information Technology and Implementation» (IT&I-2021). До організації конференції долучилися Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова, Інститут проблем реєстрації інформації, Інститут програмних систем, Інститут інформаційних технологій та навчальних засобів Національної академії наук України, Ради молодих вчених факультету комп’ютерних наук та кібернетики і факультету інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кафедра кібербезпеки та захисту інформації відповідала за роботу секції 2 «Cyberspace Protection Technology». З вітальним словом до учасників секції звернулась завідувачка кафедри кібербезпеки та захисту інформації д.т.н., професорка Наталія ЛУКОВА-ЧУЙКО. Модератором секції був к.т.н. Олександр ТОРОШАНКО. На пленарному засіданні виступили відомі фахівці у сфері кібербезпеки, зокрема заступник декана з наукової роботи факультету кібербезпеки, комп’ютерної та програмної інженерії Національного авіаційного університету д.т.н., професор Сергій ГНАТЮК, Gabit OMAROV з Satbayev Kazakh National Technical University, Almaty, Kazakhstan.

Активну участь у роботі секції взяли студенти кафедри кібербезпеки та захисту інформації, які продемонстрували високий рівень володіння англійською мовою, здібності до наукової роботи та вміння вести наукову дискусію. Головуючий секцією д.т.н., професор Сергій ТОЛЮПА підсумував роботу секції та відзначив кращі доповіді.

Сердечно дякуємо всім учасникам конференції за змістовні доклади та участь в обговоренні отриманих результатів! Проведення подібних заходів сприяє міжнародному співробітництву, обміну результатів наукових досліджень, залученню здобувачів вищої освіти до наукової роботи та реалізації академічного та професійного розвитку молодих вчених!!!

З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі!!!!!

Нагородження переможців Національного хакатону з кіберзахисту

Нагородження переможців Національного хакатону з кіберзахисту

Сердечно вітаємо нашу команду KNU_KBZI з 2 місцем у номінації “Добування (збір), оброблення, аналіз і відображення інформації з відкритих джерел (OSINT) для виявлення та запобігання кібератакам і кіберінцидентам”.

Капітан команди – студент 3 курсу Серпінський Юрій Вікторович
Учасники команди: студент 3 курсу Гриців Владислав Сергійович, студент 2 курсу Набабкiн Данiiл Олександрович.

https://nhcs.ua30.gov.ua/

Запрошення на відкриту лекції асистента кафедри кібербезпеки та захисту інформації к.т.н. Фесенка А.О.

Шановні викладачі та студенти,

12.11.2021 року о 15.10 год. відбудеться відкрита лекція асистента кафедри кібербезпеки та захисту інформації  к.т.н. Фесенка А.О. для студентів ІІ курсу освітньо-наукової програми “Програмні технології інтернет речей” з дисципліни “Основи криптографії та криптологічного аналізу в системах  IoT” на тему: “Сучасні блокові алгоритми шифрування (AES, ДСТУ 7624) та режими роботи блокових шифрів“. Запрошуються усі бажаючи.

Посилання: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aRBiriFLg9jKfjxeY_m6hrqf1YiUATQPswOMa4LMhBg81%40thread.tacv2/1636542652846?context=%7b%22Tid%22%3a%2211bdc4c0-f87d-4025-84ee-777d1d7ffc4d%22%2c%22Oid%22%3a%22453d87e1-f534-42d0-aed6-e4ca3d30e8f6%22%7d

Привітання з відзнакою Міністерства оборони

Привітання з відзнакою Міністерства оборони

На засіданні Вченої ради Університету ректор Володимир Бугров вручив державну відзнаку Міністерства оборони України  «За сприяння Збройним силам України» завідувачці кафедри кібербезпеки та захисту інформації факультету інформаційних технологій д.т.н., професору Наталії Луковій-Чуйко. Наталія Вікторівна співпрацює з 2015 року із силовими структурами, надавала допомогу воюючим частинам Збройних сил України, в тому числі у сфері  захисту інформації, що неабияк важливо в умовах гібридної війни, що їх веде проти нас РФ котрий рік поспіль. 

Щиро вітаємо Наталію Вікторівну за високий професіоналізм та патріотичну позицію!

https://www.univ.kiev.ua/news/11919

Меморандум про співпрацю КНУ та ДССЗЗІ у сфері кібербезпеки й кіберзахисту

Меморандум про співпрацю КНУ та ДССЗЗІ у сфері кібербезпеки й кіберзахисту

Підписано Меморандум про співпрацю у сфері кібербезпеки й кіберзахисту між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка й Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України  

Заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій зазначив, що співпраця з Університетом в напрямку підготовки фахівців у сфері захисту інформації для державних структур є надзвичайно пріоритетним завданням. Зі свого боку Державна служба спеціального зв’язку і захисту інформації готова надавати консультативно-методичну допомогу щодо сервісів кіберзахисту, сприяти у процесі підготовки здобувачів вищої освіти в організації тренінгів, змагань, хакатонів, в тому числі з можливістю їх організації на базі Тренінгового центру Державного центру кіберзахисту.

Завідувачка кафедри кібербезпеки та захисту інформації, професорка Наталія Лукова-Чуйко презентувала учасникам заходу професійні напрацювання факультету інформаційних технологій КНУ. Ішлося, щонайперше, про втілення з 2020 року проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», за яким передбачено модернізацію освітніх програм із кібербезпеки згідно з міжнародними стандартами, заснування практичних навчальних лабораторій (кіберполігонів), а також проведення літніх шкіл із кібербезпеки на базі Університету Пердью (Purdue University, США) та Міжнародного університету Флориди (Florida International University, США). Також було окреслено ключові напрацювання в межах реалізовуваного працівниками факультету інформаційних технологій проєкту Erasmus+ «Рамка цифрових компетенцій для українських учителів та інших громадян» (dComFra).

Співпраця із Держспецзв’язком буде сприяти підвищенню якості підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 125 «Кібербезпека»!

http://www.univ.kiev.ua/news/11894

Урочиста посвята першокурсників 31 серпня о 18:00

Урочиста посвята першокурсників 31 серпня о 18:00

Дорогі наші першокурсники !!!!

Запрошуємо вас на урочисту посвяту 31 серпня на 18 годину, яка відбудеться на стадіоні Спортивного комплексу Університету за адресою проспект Академіка Глушкова 2-б!

Щиро вітаємо вас у нашій родині та з нетерпінням чекаємо зустрічі!!!

Співпраця з Astana IT University

Співпраця з Astana IT University

9 липня 2021 року до Київського національного університету імені Тараса Шевченка прибула делегація освітян з Astana IT University (Республіка Казахстан м. Нур-Султан), очолювана ректором Дарханом Ахмєд-Закі.

Метою візиту є поглиблення співпраці університетів у напрямку інформаційних технологій, зокрема у сфері кібербезпеки.

Після вітального слова Володимир Бугров розказав гостям про структуру університету підкресливши, що КНУ єдиний класичний університет України, що зберіг підготовку за всіма спеціальностями, зокрема і за технічними.

За підсумками зустрічі було домовлено посилити мобільність викладачів, запровадити спільне виконання дослідницьких проєктів та спільне керівництво науковими роботами аспірантів в рамках Угоди між Київським національним університетом та Astana IT University. Зокрема ректор Дархан Ахмєд-Закі висловив зацікавленість у співпраці в напрямку програм подвійних дипломів.

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри кібербезпеки та захисту інформації в рамках проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри кібербезпеки та захисту інформації в рамках проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»

Відпустка – чудовий час не тільки для відпочинку, а і для підвищення своєї професійної кваліфікації!!!!

В рамках реалізації міжнародного проєкту, науково-педагогічні працівники кафедри кібербезпеки та захисту інформації протягом 6 тижнів проходять літні тренінгові програми, які включають основи комп’ютерної та мережної безпеки, конфіденційність та безпека систем, реагування на інциденти, цифрова криміналістика, безпека кіберфізичних систем та інтернету речей, конфіденційність користувачів. Курси читають партнери з університетів та компаній США й України.

Такі тренінги є надзвичайно корисними для вдосконалення наявних навчальних дисциплін, введення нових курсів до освітньо-професійної програми «Кібербезпека» і сприяють залученню передового світового досвіду до організації та реалізації освітнього процесу за спеціальністю 125 «Кібербезпека»!

Навчання наших студентів у віртуальних тренінгових лабораторіях з кібербезпеки посилить практичну підготовку здобувачів вищої освіти за освітньою програмою та дозволить активно розвивати навички з виявлення кібератак, оперативного реагування на них та швидкого відновлення стабільної роботи системи під час та після кібератак.

Підписана Угода про наукову та навчальну співпрацю у сфері кібербезпеки між КНУ та  ДП «Нафтогазбезпека» НАК «Нафтогаз України»!

Підписана Угода про наукову та навчальну співпрацю у сфері кібербезпеки між КНУ та ДП «Нафтогазбезпека» НАК «Нафтогаз України»!

7 липня 2021 року була підписана  угода про наукову та навчальну співпрацю у сфері кібербезпеки між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та ДП «Нафтогазбезпека» НАК «Нафтогаз України»!

Університет у заході представляли ректор Володимир Бугров, перший проректор Володимир Ільченко, керівник центру «Дія. Бізнес | КНУ» Світлана Шибіріна, завідувач кафедри кібербезпеки та захисту інформації факультету інформаційних технологій Наталія Лукова-Чуйко та заступник керівника інформаційно-обчислювального центру Університету Олександр Борецький. Від ДП «Нафтогазбезпека» у підписанні взяли участь менеджер систем інформаційної безпеки Департаменту кібербезпеки групи «Нафтогаз України» Олексій Харковина та начальник Департаменту кібербезпеки групи «Нафтогаз України» Роман Соболь.

В рамках даної угоди буде налагоджена співпраця у напрямку проходження практики здобувачів вищої освіти, працевлаштування випускників кафедри кібербезпеки та захисту інформації, проведення спільних заходів, у тому числі наукових конференцій, круглих столів. Представники підприємства «Нафтогазбезпека» висловили зацікавленість у спільній роботі над оновленням змісту освітніх програм з кібербезпеки, проведення тематичних зустрічей з нашими студентами та залученням фахівців з реального сектору до викладання навчальних курсів для наших здобувачів.

Наша співпраця буде надзвичайно корисною, як для наших студентів, так і для ДП «Нафтогазбезпека» НАК «Нафтогаз України», яке потребує високопрофесійних, молодих, цілеспрямованих фахівців з кібербезпеки!!!

http://www.univ.kiev.ua/news/11701

Привітання випускників 2021

Привітання випускників 2021

Дорогі наші Випускники!

Сердечно вітаємо Вас із завершенням навчання у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та отриманням довгоочікуваних дипломів бакалавра та магістра з кібербезпеки!

Як швидко промайнув час! Здавалося, наче вчора, ми вітали вас, як першокурсників, на порозі факультету інформаційних технологій. А сьогодні – перед нами амбітні, цілеспрямовані та високопрофесійні фахівці з кібербезпеки! Ми впевнені, що отримані знання дозволять вам стати успішними та конкурентоспроможними у сфері захисту інформації.

Перед вами відкривається простір великих можливостей! Ми бажаємо вам, досягнень у професійній діяльності, підтримки близьких людей, впевненості в собі і безсумнівного успіху! Бажаємо щоб кожен день вашого життя був щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події та особисті досягнення! Ніколи не залишайте своєї мрії за спиною, а рухайтесь впевнено вперед до її досягнення!!!

Пам’ятайте про свою Alma mater, про викладачів які збагачували вас не тільки знаннями, а і духовними цінностями, віддавали частку свого тепла! Наші двері завжди для вас відкриті!

Бажаємо вам великих перемог, міцної дружби та справжнього кохання!

З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі з вами!!!!!
З любов’ю, колектив кафедри кібербезпеки та захисту інформації!

Участь у Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека 2021»

Участь у Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека 2021»

Представники кафедри кібербезпеки та захисту інформації Київського національного університету імені Тараса Шевченка д.т.н., професор Толюпа С.В. та асистент кафедри Ліпінський В.В. взяли участь у Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека 2021». Наші науковці презентували розробку Мобільний комплекс радіомоніторингу та радіоконтролю об’єктів інформаційної діяльності. Мобільний комплекс радіомоніторингу призначений для виявлення витоку інформації при передачі перехопленої інформації в радіоефірі, ІК-діапазоні, провідних комунікаціях і силових мережах. Даний комплекс може використовуватись для проведення спецперевірок та спецдосліджень.

Загалом маємо надзвичайно приємні враження від виставки! Презентовано багато корисних розробок та моделей вітчизняними та закордонними виробниками, зокрема у сфері оборонного комплексу. Багато представлено зразків зброї та військової техніки, зокрема нашого виробництва, що надзвичайно надихає!

Виставка триватиме до 18 червня включно, радимо завітати та побачити все на власні очі!!!!