ОНП для ОС «МАГІСТР»

Для здобуття другого освітнього (магістерського) рівня вищої освіти можуть вступати особи, що здобули освітній рівень бакалавр.
Програма фахових вступних випробувань для осіб, що здобули попередній рівень вищої освіти за іншими спеціальностями повинна передбачати перевірку набуття особою компетентностей та результатів навчання, що визначені стандартом вищої освіти зі спеціальності 125 – Кібербезпека для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Рівень вищої освіти: другий.
Освітній ступінь: магістр.
Галузь знань: 12 – Інформаційні технології.
Спеціальність: 125 – Кібербезпека та захист інформації.
Форма здобуття освіти: денна.
Освітня кваліфікація: магістр з кібербезпеки та захисту інформації.
Об’єкти вивчення:
– сучасні процеси дослідження, аналізу, створення та забезпечення функціонування інформаційних систем і технологій, інших бізнес-операційних процесів на об’єктах інформаційної діяльності та критичних інфраструктур сфери інформаційної безпеки та/або кібербезпеки;
– інформаційні системи (інформаційно-комунікаційні, автоматизовані) та технології;
– інфраструктура об’єктів інформаційної діяльності та критичних інфраструктур;
– системи та комплекси створення, обробки, передачі, зберігання, знищення, захисту та відображення даних (інформаційних потоків);
– інформаційні ресурси різних класів (в т.ч. державні інформаційні ресурси);
– програмне та програмно-апаратне забезпечення (засоби) кіберзахисту;
– системи управління інформаційною безпекою та/або кібербезпекою;
– технології, методи, моделі та засоби інформаційної безпеки та/або кібербезпеки.
Цілі навчання
Підготовка фахівців, здатних розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері інформаційної та/або кібербезпеки.
Теоретичний зміст предметної області
Теоретичні засади наукоємних технологій, фізичні і математичні фундаментальні знання, теорії ідентифікації та прийняття рішень, системного аналізу, складних систем, моделювання та оптимізації процесів, теорія математичної статистики, криптографічного та технічного захисту інформації, теорії ризиків та інших міждисциплінарних теорій і практик у галузі інформаційної безпеки та/або кібербезпеки.
Методи, методики та технології
Методи, моделі, методики та технології створення, обробки, передачі, приймання, знищення, відображення, захисту (кіберзахисту) інформаційних ресурсів у кіберпросторі, а також методи та моделі розробки та використання прикладного і спеціалізованого програмного забезпечення для вирішення професійних задач в галузі інформаційної безпеки та/або кібербезпеки.
Технології, методи та моделі дослідження, аналізу, управління та забезпечення бізнес/операційних процесів із застосуванням сукупності нормативно-правових та організаційно-технічних методів і засобів захисту інформаційних ресурсів у кіберпросторі.
Інструменти та обладнання
Засоби, пристрої, мережне устаткування та середовище, прикладне та спеціалізоване програмне забезпечення, автоматизовані системи та комплекси проектування, моделювання, експлуатації, контролю, моніторингу, обробки, відображення та захисту даних (інформаційних потоків), а також методи і моделі теорії ризиків та управління інформаційними ресурсами при дослідженні і супроводженні об’єктів інформаційної діяльності у галузі інформаційної безпеки та/або кібербезпеки.
Обсяг освітньої програми магістра:
– освітньо-наукової програми – 120 кредитів ЄКТС.
Мінімум 60% обсягу освітньої програми має бути спрямовано на формування загальних та спеціальних (фахових) компетентностей за спеціальністю, визначених Стандартом вищої освіти.
Освітньо-наукова програма магістра обов’язково включає дослідницьку (наукову) компоненту обсягом не менше 30%.
Мінімум 15 кредитів ЄКТС має бути призначено для практики.
Заклад вищої освіти має право визнати та перезарахувати кредити ЄКТС, отримані за попередньою освітньою програмою підготовки магістра (спеціаліста) за іншою спеціальністю. Максимальний обсяг кредитів ЄКТС, що може бути перезарахований, становить 25% від загального обсягу освітньої програми.