Меморандум про співпрацю КНУ та ДССЗЗІ у сфері кібербезпеки й кіберзахисту

Жов 21, 2021 | Освіта

Підписано Меморандум про співпрацю у сфері кібербезпеки й кіберзахисту між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка й Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України  

Заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій зазначив, що співпраця з Університетом в напрямку підготовки фахівців у сфері захисту інформації для державних структур є надзвичайно пріоритетним завданням. Зі свого боку Державна служба спеціального зв’язку і захисту інформації готова надавати консультативно-методичну допомогу щодо сервісів кіберзахисту, сприяти у процесі підготовки здобувачів вищої освіти в організації тренінгів, змагань, хакатонів, в тому числі з можливістю їх організації на базі Тренінгового центру Державного центру кіберзахисту.

Завідувачка кафедри кібербезпеки та захисту інформації, професорка Наталія Лукова-Чуйко презентувала учасникам заходу професійні напрацювання факультету інформаційних технологій КНУ. Ішлося, щонайперше, про втілення з 2020 року проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», за яким передбачено модернізацію освітніх програм із кібербезпеки згідно з міжнародними стандартами, заснування практичних навчальних лабораторій (кіберполігонів), а також проведення літніх шкіл із кібербезпеки на базі Університету Пердью (Purdue University, США) та Міжнародного університету Флориди (Florida International University, США). Також було окреслено ключові напрацювання в межах реалізовуваного працівниками факультету інформаційних технологій проєкту Erasmus+ «Рамка цифрових компетенцій для українських учителів та інших громадян» (dComFra).

Співпраця із Держспецзв’язком буде сприяти підвищенню якості підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 125 «Кібербезпека»!