USAID

Проєкт USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України”

Київський національний університет імені Тараса Шевченка було обрано для участі в проєкті USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Під час урочистої церемонії запуску проєкту завідувач кафедри кібербезпеки та захисту інформації д.т.н., доцент Лукова-Чуйко Н.В. отримала відзнаку про партнерство. В рамках проєкту протягом 3 років передбачено підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, які викладають за напрямком кібербезпека та впровадження практичних навчальних лабораторій (кіберполігонів).

Висловлюємо щиру подяку команді  USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» за участь нашого Університету в проєкті задля підвищення якості навчання та викладання за спеціальністю 125 «Кібербезпека»!

 #CyberSchool #CyberActivityUA #CyberSecurityUA

За підтримки Агентства США з міжнародного розвитку відбувся онлайн круглий стіл щодо питань вищої освіти з кібербезпеки в Україні

19 листопада 2020 року відбувся віртуальний круглий стіл на тему «Вища освіта з кібербезпеки в Україні», організований Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Захід став початком виконання одного з компонентів проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» – підготовки кадрів з кібербезпеки. Зібралися американські та українські представники державного та приватного сектору, а також академічна спільнота, щоб обговорити стан вищої освіти з кібербезпеки в країні, розробити рекомендації щодо посилення наявних і створення нових навчальних програм, розробити концепцію підготовки викладачів. 

Учасників круглого столу привітали директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні та Білорусі Фархад Гауссі, заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Потій, заступник Міністра освіти і науки України Артур Селецький.

«Як ми всі знаємо, Україна стикається з постійними кіберзагрозами, і багато з таких атак спрямовані на критичну інфраструктуру України. Цей захід є важливою віхою в процесі трансформації української освіти з кібербезпеки та посилення спроможності України захищати себе від кіберзагроз», – сказав директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні та Білорусі Фархад Гауссі.

Розвиток кваліфікованої робочої сили в галузі кібербезпеки в Україні є пріоритетним напрямом захисту критичної інфраструктури. Попри динамічне зростання ІТ-сектору, Україна стикається з браком кваліфікованих та досвідчених фахівців з кібербезпеки. За підтримки проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» планується запровадити підходи, які сприятимуть розвитку нових талантів та нарощуванню потенціалу фахівців, які вже працюють. 

«Вища освіта у кібербезпеці – це дуже важливий компонент в національній системі кібербезпеки. Ми відчуваємо недостатній рівень на різних ланках підготовки фахівців, що уповільнює наш рух до дійсно безпечного кіберпростору», – підкреслив заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Потій.

Учасники круглого столу ознайомилися з результатами оперативного оцінювання вищої освіти з кібербезпеки в Україні та результатами опитувань стану навчальних програм з кібербезпеки у вищих навчальних закладах України. Звіти свідчать, що українські підприємства стурбовані тим, що випускникам спеціальності «Кібербезпека» часто бракує спеціалізації чи практичних навичок. 90% респондентів серед пріоритетів визначили необхідність розвитку навичок спеціалізованого навчання у викладачів, а також розширення можливостей для практичного навчання студентів.

Після підбиття підсумків роботи круглого столу розпочнеться підготовка до впровадження нових навчальних програм з кібербезпеки. В рамках проєкту USAID до програми буде залучено 300 викладачів із щонайменше 12 українських вишів. Нові навчальні програми базуватимуться на міжнародних стандартах сертифікації і зосередять більше уваги на практичних методах навчання. 

Набути фахових компетенцій і практичних навичок в умовах, максимально наближених до реальних кіберзагроз, допоможуть студентам і віртуальні лабораторії для моделювання процесів в інформаційній та кібербезпеці. Учасники круглого столу також дослідили моделі корпоративного партнерства, такі як стажування та дуальна освіта – модель, що поєднує учнівство та офіційну освіту. 

Зміцнення кадрового потенціалу у сфері кібербезпеки в Україні є одним з головних завдань чотирирічного проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Інші сфери діяльності включають правові, нормативні та інституційні реформи, а також розвиток індустрії кібербезпеки в Україні.